Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wspomnienia z wakacji - stolarka FILA w pięknych zakątkach Europy

Wspomnienia z wakacji - stolarka FILA w pięknych zakątkach Europy

Koniec wakacji, czyli głównie okresu kiedy podróżowaliśmy, poznawaliśmy tajemnicze zakątki świata. Wakacje to również czas obcowania z architekturą i wzornictwem kraju. To czerpanie piękna z ukrytych pośród śródziemnomorskiej roślinności willi, posiadłości zlokalizowanych nad jeziorem czy starych kamieniczek położonych w centrum miasta, które lubią skrywać wiele tajemnic.

Okna nie tylko są w stanie spełnić swoje funkcje użytkowe za pośrednictwem dobrze dobranych kształtów, kolorów oraz systemów zamków okiennic, ale jednocześnie doskonale prezentować się na fasadzie budynku, współgrając z otoczeniem i nie przytłaczając charakteru elewacji.

Producent okien i drzwi drewnianych Fila stawia nie tylko na wysokiej jakości wykonanie drewnianych elementów z naturalnego wyselekcjonowanego drewna, ale również na rozwiązania mające na celu zapewnienie funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Produkty uwzględnią w procesie produkcji surowe normy ekologiczne.

Odpowiednio dobrana stolarka jest w stanie współgrać z klasycznym charakterem włoskich budowli, tworząc idealną koncepcję spójną z urokliwym otoczeniem.

Rozwiązania producenta okien i drzwi Fila są w stanie podkreślić piękno budynku położonego nad jeziorem w otoczeniu śródziemnomorskiej roślinności, jak i zabytkowej kamienicy zlokalizowanej w centrum miasta.

 

Drewniana stolarka okienna i drzwiowa we Francji

Producent okien i drzwi drewnianych Fila miał możliwość wykonania drewnianej stolarki dla prywatnej posiadłości w emanującej spokojem i tajemniczością francuskiej scenerii. Budynki na południu Francji opływają w różne odcienie ochry i brązów, które silnie kontrastują z roślinnością, kolor stolarki został ściśle zdefiniowany i podporządkowany kolorystyce barw elewacji.

Dzięki wprowadzeniu podstawowych zasad zestawiania ze sobą kolorów, a także nawiązaniu do kolorystyki budowli zawierającej się w gamie kolorystycznej, na którą składają się złamane błękity oraz fiolety, udało się stworzyć koncepcję, dzięki której zabudowa budynku zyskała na wyjątkowości. Subtelnie wyeksponowana drewniana stolarka, a także tradycyjne drewniane okna z okiennicami Fila wpasowują się w francuskie poczucie estetyki oraz najnowsze trendy. To właśnie drewniana stolarka okienna w miejscu zdominowanym przez dni słoneczne, stanowi szeroko stosowany sposób ochrony przed promieniami słonecznymi zwłaszcza w południowych krajach Europy.

Również współpraca z właścicielami przebiegała zgodnie z rytmem charakterystycznym dla tego regionu Francji, a przebieg realizacji projektu był wzbogacony o przyjazną atmosferę, zapach porannej kawy i świeżego pieczywa dostarczanego z lokalnych piekarni.

 

Nasza drewniana stolarka we Włoszech

Oprócz realizacji w klimacie francuskim możemy się pochwalić realizacjami włoskimi. W słynącej z renesansowych budowli Italii można odnaleźć nasze drewniane stolarskie realizacje. Zastosowane naturalne materiały na otwory okienne, najczęściej drewno mahoniowe, doskonale kontrastuje z kolorem elewacji, podkreślając jej słoneczny i wyrazisty kolor, a także za pośrednictwem stolarki słonecznej chroniąc przed nadmiarem promieni słonecznych.

Druga z przeprowadzonych w Italii realizacji polegała na zaadoptowaniu nowych rozwiązań do bieżących warunków otoczenia, mianowicie wymienienie drewnianej stolarki i okien w kamienicy mieszczącej się w centrum Rzymu. Nowe rozwiązania idealnie wpasowały się w specyfikację otoczenia, a także dostosowały się do estetyki budynku. Całość tworzy spójny koncept, który może być podziwiany przez przechodzących turystów oraz miejscowych. 

Poza tym rozwiązania marki Fila podtrzymują ducha estetyki renesansowej architektury oraz jednocześnie są wyrazem nowatorskich rozwiązań na najwyższej jakości połączonych z nowoczesnym wzornictwem.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE