Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wiosna patrzy przez nasze okna

Wiosna patrzy przez nasze okna

Wiosenne porządki już za pasem, a my znowu podpowiadamy, jak przygotować drewniane okna na pierwsze promienie wiosennego słońca, czyli mycie i konserwacja w pigułce.

Dla niektórych wiosna to najpiękniejsza pora roku, wszystko wraca do życia, zakwita, wkoło słychać śpiew ptaków, a słońce coraz śmielej zagląda do naszych okien. Wiosna to także czas generalnych porządków w naszych domach, by podobnie jak natura, mogliśmy wyjść z zimowego snu.

Przygotowanie okien drewnianych na wiosnę

Podczas mycia okien najwięcej uwagi skupiamy na szybach, bo to one otwierają nasz widok na świat. W oknach drewnianych szyby możemy umyć ogólnodostępnymi środkami czyszczącymi lub sprawdzonymi domowymi sposobami. Ważne, aby pamiętać, że drewniane ramy okien wymagają szczególnej pielęgnacji.
Zanim przystąpisz do czyszczenia ram najlepiej na sucho przetrzeć wierzchnią warstwę brudu i kurzu. Czym najlepiej umyć drewniane ramy? Odradzamy standardowe środki czyszczące, gdyż mogą w sobie zawierać składniki (np. amoniak), które mogą uszkodzić powierzchnię drewnianej ramy. Najłatwiejszym sposobem na umycie ram drewnianych jest ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń oraz miękka ściereczka (np. z mikrofibry).
Aby okna drewniane zachowały swoje piękno należy myć je 2-3 razy w roku.

Jak zabezpieczyć drewniane okna na kolejne lata?

Okna drewniane FILA są pokryte specjalnymi powłokami, które zabezpieczają drewno przed działaniami czynników atmosferycznych. Warto jednak, szczególnie po zimie, sprawdzić stan powłoki lakierniczej.
Zabezpieczenie ram naszych okien pozwoli nam cieszyć się ich wyglądem przez długi czas. Do konserwacji proponujemy specjalne preparaty w postaci mleczka lub pasty, które należy nanieść na powierzchnię drewnianą.

Ubytki w ramie. Okna do wymiany?

W przypadku naszych okien drewnianych nie ma potrzeby ich wymiany, kiedy pojawią się drobne ubytki lub otarcia. Wystarczy drobnym papierem ściernym przeszlifować ubytek, pozbyć się pyłu, a następnie pokryć preparatem lakierniczym.
Jeśli wraz z wiosennym słońcem, chcemy oprócz garderoby zmienić również wygląd naszych okien, to dobrze się składa, ponieważ nasze drewniane okna można przemalować w każdym momencie. Wystarczy przeszlifować powierzchnię, odkurzyć, a następnie pomalować i voilà!

 

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE