Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trendy 2022 w stolarce drzwiowej i okiennej

Trendy 2022 w stolarce drzwiowej i okiennej

Nowy rok zawsze wiąże się ze świeżym powiewem designu i stylistyki. Nie inaczej jest także w tym roku. Jakie trendy będą panować w 2022 roku i na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając stolarkę drzwiową i okienną?

W rozmiarze XXL

Duży może więcej, dlatego też trendem na rok 2022 będą przeszklenia w jak największym rozmiarze. Duże przeszklenia to przede wszystkim symbol nowoczesności i innowacyjnego spojrzenia na standardowe okna, ale także duża funkcjonalność – duże szyby sprawiają, że w ciągu dnia do pomieszczeń wpada więcej naturalnego światła, a także optycznie zwiększają powierzchnię. Dodatkowo z zewnątrz duże okna nadają budynkom mocnego charakteru i luksusowego wyglądu.

Daj się ponieść fantazji

Nowy kierunek zauważalny jest także w kształtach okien – do lamusa odchodzą standardowe okna, które znamy z poprzednich lat. Teraz im bardziej wyszukany kształt, tym lepiej. Oczywiście, wszystko z umiarem! Dużym powodzeniem będą cieszyły się obłe ramy i skrzydła czy okna wieloskrzydłowe.

Wśród kolorystyki będą panowały przede wszystkie ciepłe, naturalne barwy drewna. Idealnie będę komponować się z trendami wnętrzarskimi – stylem boho, urban jungle czy ponadczasowym stylem skandynawskim. Dodatkowo drewno perfekcyjnie łączą się z dominującymi w nowym sezonie miękkimi i przytulnymi tkaninami, co wspólnie nada wnętrzu niezwykły klimat i przyjemny komfort.

Drewniane drzwi znów na topie!

Stolarka drzwiowa w sezonie 2022 to przede wszystkim naturalność i ciepłe kolory – beże, kremy i brązy. Oba te trendy zapewniają klasyczne drzwi drewniane, które z jednej strony wyróżniają się prostotą i klasą, a z drugiej perfekcyjnie komponują się z różnorodnymi stylami wnętrz. Dodatkowo na popularności zyskują drzwi z przeszkleniami, dzięki którym do pomieszczeń wpada więcej światła – takie drewniane drzwi wpisują się także w panujące trendy stolarki okiennej.

O ile w stolarce okiennej zaczyna panować kreatywne i innowacyjne podejście do kształtów, o tyle w stolarce drzwiowej mamy skierowanie ku prostocie kształtów i form. W nowoczesnym wnętrzu nie powinno też zabraknąć drzwi przesuwnych oraz drewniane drzwi z ukrytą ościeżnicą.

Okna i drzwi skrojone na miarę

Najważniejszym trendem w 2022 roku jednak jest indywidualność i dostosowanie do klienta. Producent okien i drzwi Fila wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i tworzy produkty skrojone na miarę.

Warto przy wyborze stolarki otworowej zdecydować się na jednego producenta. Dlaczego? Z jednej strony zapewni nam to oszczędność czasu, z drugiej – będziemy mieć pewność, że nasze drzwi i okna będą stanowić stylistyczną i funkcjonalną całość. To także duże ułatwienie dla pracowników budowlanych – jeden producent często oznacza jeden system montażu, co może przełożyć się na skrócenie czasu realizacji inwestycji.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE