Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przygotuj swoje okna na sezon jesienno-zimowy

Przygotuj swoje okna na sezon jesienno-zimowy

Do szafy powoli wracają ciepłe swetry, więc to znak, że pora zadbać o nasze drewniane okna. Sprawdź, jak w prosty sposób przygotować je na nowy sezon.

Początek września jeszcze rozpieszcza nas słonecznymi promieniami, ale już dziś warto pomyśleć o nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym i zadbać o swoje drewniane okna.

Nie znasz dnia ani godziny?

Choć mycie okien nie wydaje się zbyt skomplikowane warto poznać kilka wskazówek, które sprawią, że pielęgnacja drewnianych okien będzie bardziej skuteczna i łatwiejsza.

Najczęściej wybieraną porą dnia na mycie okien jest poranek. Czy jednak jest to dobry wybór?

Pamiętaj, że najlepszą porą jest czas, w którym promienie słoneczne nie są skierowane na okna, gdyż powodują one szybkie wysychanie wody, a w konsekwencji nieestetyczne smugi.

W zbliżającym się sezonie pamiętaj, aby myć okna, kiedy nie ma mrozu! Dzięki temu nie narazisz się na zamarzanie wody i ewentualne uszkodzenia szyb.

Krok po kroku mycia okien

Zanim przystąpisz do mycia powierzchni szyb, zajmij się parapetami oraz ramami. Do tego celu możesz wykorzystać odkurzacz, delikatną, miękką szmatkę nasączoną wodą lub specjalnym preparatem do mycia drewnianych okien. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do wszelkich czynności przygotować sobie bezpieczne miejsce pracy.

Następnie możesz przejść do czynności mycia szyb. W tej kwestii masz wachlarz różnorodnych narzędzi i metod. Możesz do tego celu wykorzystać miękkie ściereczki, gąbki, myjki czy bardziej specjalistyczny sprzęt dedykowany myciu powierzchni szklanych. Warto również uzbroić się w ściągaczkę wody oraz suchej ściereczki do polerowania. Jeśli dodatkowo chcesz być bardziej eko, możesz do tego celu wykorzystać stare gazety lub… rajstopy!

Jeżeli szyby są mocno zabrudzone, wykonaj dwukrotne mycie – pierwsze zbierze warstwę brudu, a drugie doczyści pozostałości. Pamiętaj, aby nie wycierać brudnych mokrych powierzchni, gdyż niedoczyszczony brud spowoduje nieestetyczne zacieki oraz zamazania.

Wybór odpowiedniego środka myjącego dla naszych okien drewnianych

Okna drewniane wyposażone są w standardowe szyby, jednak przy wyborze środków myjących warto zwracać uwagę na ich skład. Możesz również skorzystać z naturalnych środków: wody z octem lub sokiem z cytryny. Warto zwrócić uwagę także na to, jak pieni się używany środek – wbrew pozorom lepiej wybierać te, które nie pienią się zbyt mocno.

Drewniane ramy okienne najlepiej wyczyścić za pomocą zwykłej wody z odrobiną delikatnego detergentu lub zakupić odpowiedni do tego celu płyn, który można bez problemu znaleźć w sklepach. Unikamy natomiast wszystkich płynów, które mają w sobie alkohol, amoniak oraz mocne czyszczące substancję, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na estetykę oraz trwałość drewnianych ram.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE