Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pokaż mi swój profil, a powiem ci, kim jesteś

Pokaż mi swój profil, a powiem ci, kim jesteś

Profilowanie znane jest w kryminalistyce, o profilach słyszymy w mediach społecznościowych, a czy wiesz, że profil okna też jest ważny? Sprawdź, co powinieneś o nim wiedzieć!

Profil okienny to jeden z ważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze stolarki okiennej. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, odpowiednio dobrany profil sprawi, że będziemy zadowoleni z wyboru, a okna będą spełniać nasze oczekiwania.

Czym jest profil okna?

Profil okna to po prostu jego konstrukcja, w której wstawiana jest szyba. To tak naprawdę najważniejszy element okna, ponieważ od niego zależą właściwości termoizolacyjne, a także pełnią funkcje estetyczne. Jednakże wygląd profili nie powinien być dla nas głównym kryterium wyboru.

Jak dobrze wybrać profil okna?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy wymagania względem okien. Drewniane profile naszych okien są bardziej sztywne niż profile wykonane z PCV, co znacząco wpływa na termoizolacyjność, ale także pozwala na wybranie grubszych pakietów szybowych.

Przy wyborze profili okna ważne są dwa parametry: szerokość i głębokość. Ta pierwsza ma znaczenie, kiedy chcemy mieć jak największą powierzchnię szklaną (wtedy wybieramy wąskie profile). Należy przy tym pamiętać, że im szerszy profil, tym większa jego sztywność i trwałość.

Głębokość profili zaś wpływa na izolację akustyczną i cieplną – im więcej komór posiada profil, tym lepiej będzie izolował ciepło oraz dźwięki otoczenia.

68, 78, 90 – co oznaczają te liczby?

Liczby te określają głębokość profili w milimetrach. Obok nich mogą się pojawić ciągi liczb, które będą określać rodzaj szyb. Jak w takim razie rozszyfrować ten tajemniczy kod?

Jako przykład weźmiemy standardowy profil z naszej oferty o głębokości 68 mm, w którym zastosowano pakiet szybowy 4/16/4, a więc mamy układ 4mm szyby, która jest w 16mm odległości od drugiej szyby o grubości 4mm.

Analogicznie profil o grubości 78mm wyposażony jest w pakiet szybowy 4/12/4/12/4, gdzie 4 oznacza grubość szyby, a 12 odległość pomiędzy kolejnymi szybami. 

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE