Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Para dla okna - Parapet!

Para dla okna - Parapet!

Parapet, parapetu, parapecie… Na szczęście nie każemy Wam znać odmiany tego rzeczownika, ale warto by było dowiedzieć się o nim coś więcej.

We współczesnych wnętrzach parapet może pełnić szereg funkcji, nie jest już tylko miejscem na rośliny doniczkowe, choć i te oczywiście mogą się tam znaleźć. Parapet dzisiaj do także element dekoracji, mały szczegół, który może dopełnić całej naszej aranżacji lub niechcący ją zepsuć, dlatego w dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dobrze wybrać parapet.

Parapet a okna

Najlepszym rozwiązaniem estetycznym jest wybór parapetów zgodnych ze stylem naszych ram okiennych, wtedy tworzą jednolitą kompozycję. Najtrafniejszym wyborem do naszych okien drewnianych, będą oczywiście parapety drewniane. Pewnie pomyślisz, że to dość ryzykowne? Absolutnie nie! Takie parapety są trwałe i stabilne, a odpowiednio impregnowane, posłużą nam przez lata. Wśród całej gamy drewna i kolorów, na pewno znajdziesz idealny parapet dla siebie.

Parapet parapetowi nierówny

Wybierając parapety do swoich pomieszczeń, należy pamiętać jeszcze o jednej kwestii – rodzaju tego pomieszczenia i funkcji, jaką parapet miałby spełniać.
Jak najbardziej możemy zdecydować się na jednolite parapety w całym domu czy mieszkaniu, jednak warto pamiętać, że dobry drewniany parapet musi być dobrze zabezpieczony, aby w wilgotnej łazience nie został uszkodzony, a w aromatycznej kuchni mógł posłużyć za dodatkową powierzchnię kuchmistrza, aby bez obaw można było na nim postawić gorące naczynia.

A po co mi w ogóle parapet do okien drewnianych?

Przyznajmy szczerze – parapet nie jest koniecznym elementem, jednak pokażemy ci, że może być na tyle funkcjonalny, że już więcej nie zdasz sobie tego pytania!
Zacznijmy od bardziej praktycznych rzeczy – parapet wspomaga wymieszanie się zimnego powietrza z ciepłym z kaloryfera, a dodatkowo zatrzymuje kurz, który mógłby z grzejnika się wydostać.

Na parapetach standardowo możemy także trzymać rośliny, które w tym miejscu mają doskonały dostęp do słońca, oraz różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Parapety jako półki dekoracje sprawdzają się rewelacyjnie – dekoracja jest subtelnie widoczna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz!
Kto z nas nie chciałby czasami położyć się wygodnie z kubkiem herbaty i patrzeć przez okno w dal? I dzięki parapetom zaaranżowanym na ławy, takie rzeczy są na wyciągnięcie ręki!

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE