Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ozdoby okien, czyli jak dobrać odpowiednie firany

Ozdoby okien, czyli jak dobrać odpowiednie firany

Okno jest istotnym elementem w każdym budynku, nie tylko przyciąga wzrok i dostarcza odpowiednią ilość promieni słonecznych, ale ma także charakter dekoracyjny. Okna drewniane Fila charakteryzują się szlachetnością materiału jakim jest drewno oraz swobodą w wyborze kształtu oraz koloru.

Nieograniczone możliwości stolarki otworowej

Tworzenie stolarki drewnianej jest procesem wymagającym dokładności, oprócz dostosowania parametrów do indywidualnego projektu inwestora dbamy również o estetykę wykonania. Producent okien Fila jest w stanie zrealizować każdy pomysł, niezależnie czy nawiązuje do klasycznego stolarstwa czy nieszablonowej koncepcji w nowoczesnym wydaniu. W każdym projekcie staramy się zawrzeć coś oryginalnego.

Współczesne okna, a możliwości aranżacji

Idealnie skrojone okna wymagają odpowiedniej aranżacji, która zostanie odpowiednio dobrana do charakteru pomieszczenia. Prawidłowo dobrane elementy i tekstylne dekoracje odgrywają istotną rolę, ponieważ oprócz ozdabiania okna, kreują klimat i atmosferę, w której możemy poczuć się swobodnie i zadowalająco.

Estetyka okna w parze z określoną funkcją

Warto dodatkowo określić jaki styl i charakter dekoracje powinny oddawać. Zanim jednak przejdziemy do kreowania dekoracji okiennej, warto się też zastanowić jaką funkcję powinna spełniać dekoracja. Czy zależy nam jedynie na funkcji dekoracyjnej, czy również praktycznej. Dobrym rozwiązaniem może być zaadoptowanie parapetu jako dodatkowej przestrzeni do układania lub przetrzymywania przedmiotów, nie tylko tych dekoracyjnych.

Odpowiednie firany ozdobą całego pomieszczenia

Należycie dobrane firany do kształtu oraz funkcji jaką pełni pomieszczenie stanowi istotny element, a połączeniu z zasłonami, mogą zamaskować nawet pewne wady pokoju. W bardziej przestronnych pomieszczeniach sprawdzą się długie, powłóczyste firany, dodatkowo upięte za pomocą różnych dodatków - spinek, łańcuszków, klamerek czy tasiemek. Do każdego typu pomieszczenia doskonale się sprawdzą krótkie i zwiewne firanki, które nie przytłoczą przestrzeni, ale ją subtelnie podkreślą. Natomiast w oknach umieszczonych w specyficznych miejscach, na przykład nad blatami kuchennymi, sprawdzą się krótkie i lekkie zasłonki, dodatkowo podpięte po bokach.

Nie tylko tradycyjne podejście

Możemy wyróżnić również inne rodzaje firan, które są rzadziej stosowane w oknach. Zazdrostki stanowią specyficzną odmianę firanek, które mają za zadanie przyleganie do okna i osłanianie jego górnej lub dolnej części. Lambrekinem natomiast jest nazwany szeroki pas materiału, który zasłania jedynie górną część okna, często stosowany w połączeniu z firankami lub zasłonami. Innym ciekawym pomysłem są też makarony, czyli firanki, które powstały na podstawie połączenia ze sobą wielu niteczek o rożnej grubości i kolorze.

Estetyka a sposoby montażu

Istotny jest nie tylko dobór rodzaju firanek do wnętrza, ale również sposob montażu wybranych dekoracji w oknie drewnianym. Możemy wyróżnić wiele sposobów montażu firan. Począwszy od tradycyjnej taśmy marszczonej, która ładnie i równomiernie drapuje materiał, przez odpowiednie kółeczka, gwarantujące szybkość i wygodę wieszania, aż po specjalne szelki czy nawet taśmy z tunelikami, które umożliwiają szybkie naciągnięcie tkaniny na pręt karnisza.

Niekonwencjonalne podejście

Oprócz tradycyjnych rozwiązań dekoracji możemy wyróżnić opcje niestandardowe, do których należy zaliczyć dekorowanie okien za pomocą wzorów z folii samoprzylepnej. To podejście nieszablonowe, gwarantujące szeroki wybór wzorów i motywów, którymi możemy udekorować w estetyczny sposób okna.

Dom to miejsce, stanowiące oazę spokoju, emanujące ciepłem, przyjazną atmosferą i stanowiące strefę odpoczynku dla całej rodziny. Czas spędzony w domu z najbliższymi jest najważniejszy, a za sprawą starannego doboru dodatków wnętrze może nabrać wiele uroku oraz emanować pozytywną energią. Dbając o estetykę otoczenia, w którym funkcjonujemy, dbamy również o swój komfort i zdrowie psychiczne. Ładne drewniane okno udekorowane w niezwykły sposób może stanowić nie tylko kwintesencję małej sztuki, ale również dawać powód do zadowolenia i czerpania inspiracji do działania na co dzień.
Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE