Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 4 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Okna

Okna

Dom to pierwsze wspomnienie dzieciństwa, to miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego życia, to przeżyte chwile w gronie najbliższych. Dlatego podczas budowy lub remontu domu dbamy o każdy szczegół.

Coraz częściej odchodzimy od standardowych okien PCV na rzecz okien drewnianych. Dlaczego? Ponieważ okna drewniane charakteryzują się szlachetnością, naturalnością, ale także nowoczesnością i elegancją.

Wybierając okna drewniane Fila masz pewność, że stworzymy dla Ciebie okna dostosowane do Twoich oczekiwań.

Nasze okna - dlaczego warto je wybrać? 

Istotnym elementem każdego domu są okna. Stanowią nie tylko jego podstawowe wyposażenie, ale często mają też charakter dekoracyjny. Od wyboru okien może zależeć nasz komfort, oświetlenie, ale także poziom bezpieczeństwa czy wysoki standard energetyczny. Okna do domu to wybór na wiele lat, warto więc wybrać dobre okna.

Przeglądasz katalogi okien i wciąż widzisz te same modele i kolory? Sprawdź okna drewniane Fila! A jeśli masz gotowy pomysł na swoje okna do domu, skontaktuj się z nami, a my sprawimy, że Twój pomysł stanie się rzeczywistością i będziesz mógł się zrelaksować w zaciszu własnego domu.

Nasze okna - czym się wyróżniają?

Okna drewniane Fila to swoboda wyboru połączona z podstawowymi zaletami stolarki drewnianej. Okna do domu powinny zapewniać szczelność, ciszę i ciepło, ale przy tym nadawać wnętrzom zaciszne, czarujące i nastrojowy charakter. To wszystko zapewnią Ci nasze okna na zamówienie.

Okna do domu Fila to nie tylko najwyższy standard wykonania, ale także pewność energooszczędności i bezpieczeństwa. Dom powinien być cichą przystanią, dlatego też nasze okna drewniane charakteryzują się wysoką dźwiękochłonnością. Jeżeli Twój dom znajduje się w hałaśliwej okolicy lub w pobliżu ruchliwej drogi, dzięki naszym oknom zamiast szukać nowego miejsca zamieszkania, będziesz mógł się cieszyć spokojem własnego domu.

Dobre okna to także piękne okna, dlatego dbamy o estetykę wykonania, a także szeroki wybór kolorystyki i kształtów. Wybierając nasze okna masz pewność, że nawet Twój najbardziej oryginalny pomysł zostanie zrealizowany. Chcesz, aby Twój dom wyróżniał się na tle sąsiednich indywidulanym projektem okien? Zerknij na nasze podstrony, a dowiesz się, że okna Fila są jednoznaczne z kreatywnością i nieszablonowością produkcji. Nie produkujemy okien na szeroką skalę, ale chcemy stworzyć takie okna, o jakich tylko marzysz. Wykonujemy okna na zamówienia, dostosowujemy ich wygląd i parametry do każdego klienta, realizujemy każdy indywidualny pomysł, niezależnie, czy nawiązuje on do klasyki stolarki drewnianej, czy wyróżnia się niebanalnością.

Stolarka drewniana to proces produkcyjny wymagający wielkiego kunsztu i dokładności. Nasi stolarze dbają o każdy detal zarówno wykonania, jak i wykończenia naszych okien. Nie dążymy do powielania sztampowych standardów, ale w każdym projekcie staramy się zawrzeć coś nietypowego.

Okna

Modele okien drewnianych

Wybór okien to wybór na długie lata, warto więc zainwestować w dobre okna drewniane.

Produkujemy okna na zamówienie i bierzemy pod uwagę wszelkie indywidualne pomysły, więc Twoje okna mogą być zarówno w standardowych kształtach (prostokąt, kwadrat, koło), jak i w tych nietypowych (trójkąt, trapez, pięciokąt). Jedynym ograniczeniem jest Twoja pomysłowość.

Okna drewniane mogą się otwierać na wiele sposobów. Od Ciebie zależy, czy wybrane przez Ciebie okno ma być uchylne, odchylne czy rozwierane, czyli standardowo otwierane na lewo lub prawo. Możesz także połączyć te dwie funkcje i wybrać okna uchylno-rozwierane. Dodatkowo wykonujemy okna przesuwne, obrotowe, a także nieotwierane.

Warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła oraz izolacyjność akustyczną czy przepuszczalność energii cieplnej. Okna drewniane naszej firmy spełniają wszystkie normy i można dostosowywać ich parametry do indywidualnych potrzeb.

Typ: 01 okno prostokątne, poziome
Typ: 02 okno prostokątne, pionowe, otwierane w poziomie
Typ: 03 okno prostokątne, pionowe, otwierane w poziomie i uchylane
Typ: 04 okno kwadratowe, otwierane w poziomie i uchylane
Typ: 05 okno kwadratowe, stałe
Typ: 07 okno tarasowe, dwuskrzydłowe, przesuwne i uchylane
Typ: 08 okno w kształcie koła, obrotowe
Typ: 09 okno w kształcie półkoła z prostokątem, uchylne
Typ: 10 okno w kształcie półkoła, uchylne
Typ: 11 okno tarasowe, składano-przesuwne FS Portal
Typ: 12 okno czteroskrzydłowe z dwoma bokami stałymi Fix
Typ: 13 okno w kształcie pięciokąta, otwierane w poziomie i uchylane
Typ: 14 okno w kształcie trapezu, otwierane w poziomie i uchylane
Typ: 15 okno trójkąt prostokątny, uchylne
Typ: 16 okno trójkątne, uchylne
Typ: 6 okno tarasowe, dwuskrzydłowe, przesuwne
OK.101
OK.102
OK.103
OK.104
OK.105
OK.106
OK.107
OK.109
OK.110
OK.111
OK.112
OK.113
OK.114
OKN.701
OKN.702
OKN.703
OKN.704

Okna PCV a drewniane

Stolarka drewniana kojarzy się z elegancją i nowoczesnością, to także poczucie komfortu i bliskości natury. Drewno to surowiec naturalny, który jest bezpieczny dla środowiska, więc wybierając okna drewniane Fila wspierasz ekologię.

Okna drewniane to bardziej stabilna i wytrzymała rama w szerokiej gamie kolorystycznej, którą można zmieniać, gdyż okna drewniane bez problemu można przemalować, natomiast przy zmianie koloru okien PCV musisz przygotować się na dodatkowe wydatki związane z wymianą całych okien.

Okna plastikowe mają tendencję do odkształcania się pod wpływem zmian temperatury, a tym samym mogą ulec zniszczeniu. Okna PCV nie nadają się do dużych przeszkleń.

Okna drewniane wymagają okresowej konserwacji. Możemy odnowić lub zmienić ich kolor, naprawić drobne uszkodzenia, natomiast okna PCV przy najmniejszym uszkodzeniu powierzchniowym są niemożliwe do naprawy

Stolarka okienna i drzwiowa

  • Doradzimy Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my pomożemy Ci w doborze optymalnych okien i drzwi. Nasza oferta zawiera wachlarz rozwiązań pozwalających sprostać każdym wymaganiom i warunkom. Nasi pracownicy to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy przyjadą, zobaczą i zaproponują szereg rozwiązań i możliwości realizacji okien i drzwi dla Twojej inwestycji.
  • Zmierzymy Jeżeli realizujesz już swoją inwestycję lub posiadasz projekt architektoniczny zleć nam bezpłatną wycenę i pomiar. Specjaliści Fila dokonają pomiarów okien i drzwi na Twojej budowie. Firma Fila kompleksowo zajmie się Twoją stolarką drewnianą biorąc odpowiedzialność za każdy etap realizacji projektu.
  • Zrealizujemy Zdecyduj się na powierzenie nam realizacji Twoich drzwi i okien drewnianych. Nasze doświadczenie, profesjonalizm oraz wysokie standardy dają gwarancję budowy profesjonalnej stolarki drzwiowej i okiennej. Fila - sprawdzony dostawca okien i drzwi dla wielu zadowolonych klientów w Polsce i Europie.
Więcej o współpracy z Fila

Profile okien drewnianych 

Nasze profile drewniane wykonane są z wyselekcjonowanego drewna o wysokim standardzie. Produkowane są metodą trójwarstwowego klejenia oraz wykończone wysokiej jakości impregnacją i lakierowaniem.

PROFIL 68

PROFIL 68

Standardowy profil do okien o głębokości 68 mm wyposażony w jednokomorowy wkład szybowy (4/16/4), charakteryzuje się bardzo dobrą akustyką oraz termoizolacją.

PROFIL 78

PROFIL 78

Profil okienny o grubości 78 mm, który pozwoli jeszcze bardziej wyciszyć wnętrze domu oraz zaoszczędzić na energii. Wyposażony w dwuszybowy pakiet (4/12/4/12/4).

PROFIL 90

PROFIL 90

Najbardziej ekskluzywny z dostępnych profili. Dzięki grubości 90mm stolarka drewniana tego typu jest niezwykle energooszczędna i wysoce dźwiękoszczelna. Wybierając profil 90 decydujesz się na dwuszybowy pakiet (4/16/4/18/4). Profil 90 to synonim ciepła i ciszy, a także najmocniejszej konstrukcji.

PROFIL Aluminium

PROFIL Aluminium

Połączenie wysokiej jakości drewna z aluminium w naszych oknach sprawia, że profil ten to efektowna kompozycja tradycji i nowoczesności. To profil z dwuszybowym pakietem (4/12/4/12/4), z możliwością wyboru głębokości: 68, 78 lub 90.

Kolorystyka okien drewnianych

Jeżeli należysz do wyjątkowego grona osób, którym słowo „okno” nie kojarzy się ze standardowym białym kolorem okien PCW, to jesteś na dobrej stronie.

Drewniane okna na zamówienie Fila to możliwość dostosowania kolorystyki okien do własnych upodobań. Nasza stolarka drewniana może mieć dowolny odcień, a kolory okien możesz wybrać z różnorodnej gamy kolorów RAL. Okno w Twoim domu mogą mieć kolor świeżo zmielonej kawy, burgundu hiszpańskiego wina czy ciepłego brązu czekolady.

Okucia okien na zamówienie

Okucia okien na zamówienie

W standardzie otrzymasz klasyczne klamki firmy ROTO. Klamki są wykonane w technologii Secustic, która uniemożliwia jakąkolwiek manipulację klamką od zewnątrz, co znacząco wpływa na podniesienie jakości naszych okien i skutecznie chroni przed włamaniem. Kolorystykę klamek możesz dopasować do koloru profili Twoich okien tak, aby stanowiły integralną całość.

Opcjonalnie możesz wybrać u nas okucia antywłamaniowe o klasie WK1 lub WK2, a także Okucia ukryte ROTO NR + design. Okna do domu o klasie WK1 to zastosowanie zaczepów antywyważeniowych oraz klamki z kluczykiem lub przyciskiem. Klasa WK1 oznacza, że takiego okna nie można zniszczyć za pomocą siłą mięśni. Okna o klasie WK2 to zastosowanie w oknach do domu od siedmiu do jedenastu okuć oraz klamki zamykanej kluczykiem lub przyciskiem z dodatkowymi zapadkami. System ten chroni uszkodzenie okna za pomocą prostych narzędzi.

Okucia ukryte firmy ROTO to najwyższy poziom nowoczesności i poczucia stylu. Zastosowanie tego typu okuć pozwala ukryć zawiasy i cieszyć oko jedynie piękną stolarką drewnianą.

Szyby i dodatki do okien drewnianych

  • Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo wybierz szyby antywłamaniowe VSG lub P2/P4
  • Jeśli mieszkasz w hałaśliwej okolicy dobry wyborem będą szyby dźwiękochłonne, dzięki którym okna będą praktyczną barierą dla dźwięków
  • Jeśli chcesz ochronić swój dom przed słońcem kup szyby przeciwsłoneczne, które są w stanie zatrzymać nawet 70% energii słonecznej
  • Jeśli  potrzebujesz odrobiny prywatności zamów szyby refleksyjne, które dają optymalną ilość światła, a przy tym doskonale skrywają wnętrze domu

Dodatkowo nasze okna posiadają 2 uszczelki obwiedniowe oraz okapnik aluminiowy na ramie i skrzydle.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE