Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Okna i drzwi drewniane chronią przed upałami

Okna i drzwi drewniane chronią przed upałami

Każdy w czasie upałów marzy o powrocie do chłodnego domu, czy mieszkania i odpoczynek od słońca i temperatur przewyższających 30 stopni Celsjusza. By utrzymać komfortową temperaturę w domu podczas upałów, poniżej wskazujemy na kilka najistotniejszych warunków, jakie musi spełniać stolarka drewniana.

Najistotniejsze to zamontowanie solidnych okien i drzwi drewnianych. Od dawna wiadomo, że naturalne drewno jest najlepszym izolatorem ciepła. Okna i drzwi Fila wykonane są wyłącznie z naturalnego wyselekcjonowanego trójwarstwowo klejonego drewna: rodzimej sosny i dębu, modrzewia syberyjskiego, a także różnych drzew egzotycznych tj. red meranti, eukaliptus, sumatra i white soraya.

Drzwi drewniane

Aby zapewnić sobie izolację przed upałem, zaczynamy od drewnianych drzwi wejściowych - tylko solidne drewniane drzwi zapewnią bezpieczeństwo i ochronę, w tym przed ciepłem. Stosowany w naszych drzwiach drewnianych Profil 90  zapewnia najwyższy standard termiki.

Okna drewniane

Kolejną sprawą w kwestii stolarki drewnianej są okna. Ramy wykonane w naszej firmie są z trójwarstwowo klejonego drewna i podobnie jak drzwi zewnętrze zapewniają doskonałą izolację, a do tego nie podlegają odkształceniom pod wpływem ciepła. Ponadto pamiętajmy o dobrych szybach, które powinny ograniczyć ilość energii słonecznej przedostającej się do wnętrza domu. W naszych oknach stosujemy dwa rodzaje specjalistycznych szyb przeciwsłonecznych - absorpcyjne i refleksyjne (lustrzane).
a)    Szyby absorpcyjne w oknach drewnianych wykonane są ze szkła barwionego w masie (np. na niebiesko, szaro, brązowo, zielono), pochłaniają one część promieniowania słonecznego.
b)    Szyby refleksyjne w oknach drewnianych to również szkło barwione w masie, ale są one dodatkowo pokryte warstwą tlenków metali, które obijają promienie słoneczne jak lustro.

Okiennice drewniane i inne rozwiązania chroniące przed słońcem

Dodatkową ochronę przed słońcem zapewniają rolety, żaluzje lub okiennice drewniane, które zamówisz w naszej firmie razem z oknami drewnianymi. W naszej ofercie znajdują się także okiennice - nowoczesne i klasyczne. W krajach południowych, gdzie sprzedajemy także naszą stolarkę drewnianą jest to od lat praktykowany i wypróbowany sposób ochrony przed słońcem. Montowane do ściany budynku po bokach otworu okiennego za pomocą nowoczesnych zawiasów, pozwalają na zamykanie i/lub zacienianie pomieszczeń. Można także całkowicie otworzyć je, wykładając je na elewację. W naszych realizacjach z Włoch i Francji, które Wam niedawno prezentowaliśmy, możecie się właśnie takimi oknami z okiennicami drewnianymi zainspirować.

Jeśli w swoich domach, mieszkaniach zastosujesz powyższe rozwiązania na pewno ochronisz je w ten sposób przed przegrzaniem i pozwoli ci to na pewno ograniczyć korzystanie z klimatyzacji, a tym samym zmniejszyć wydatki na chłodzenie pomieszczeń.

Okna i drzwi drewniane Fila to najwyższy standard energooszczędności, bezpieczeństwa, dźwiękochłonności, estetyki oraz najlepsza ochrona przez upałem!

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE