Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 3 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Okazja czyni złodzieja? O drewnianych oknach antywłamaniowych

Okazja czyni złodzieja? O drewnianych oknach antywłamaniowych

Coraz większą popularnością cieszą się drewniane okna wyposażone w szyby antywłamaniowe. Czy jednak są one jedynym słusznym wyborem i czy to jedyna bezpieczna opcja?

Czym są drewniane okna antywłamaniowe?

Według różnych danych szacunkowych, dostanie się do wnętrza poprzez zamknięte okno zajmuje około 10 sekund. Co ciekawe, łatwiej jest sforsować okno plastikowe niż drewniane, gdyż okna drewniane są po prostu cięższe i bardziej sztywne. Wbrew pozorom do większości włamań dochodzi poprzez wyważenie całego okna, a nie, jak często widzimy w filmach akcji, poprzez wybicie szyby. Dlatego też drewniane okna antywłamaniowe oprócz specjalnej szyby posiadają dodatkowe zabezpieczenia w postaci specjalnych okuć, a dodatkowo można je zabezpieczyć specjalnymi klamkami z zamknięciem.

Czy okna antywłamaniowe są dla mnie?

Tego typu okna drewniane polecamy przede wszystkim tym Klientom, którzy są najbardziej narażeni na ewentualne włamania. Do tej grupy możemy zaliczyć właścicieli domków letniskowych, w których nie przebywamy przez cały rok, a które mogą stanowić łatwy łup dla złodziei. Są także często wybierane przez właścicieli posesji jako okna na parterze, gdzie ryzyko dostania się intruza jest większe niż na wyższych kondygnacjach. To także trafny wybór dla tych, którzy mieszkają w niebezpiecznych dzielnicach lub z dala od innych zabudowań.

Podsumowując, drewniane okna antywłamaniowe na pewno zapewniają większe bezpieczeństwo niż standardowe okna i świetnie sprawdzą się w różnorodnych budynkach. Dodatkowo nie różnią się zewnętrznie od standardowych okien, więc nie można rozpoznać ich dodatkowych atutów na pierwszy rzut oka, a ponadto wciąż mogą wyglądać estetycznie!

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE