Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 3 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Odśwież swoje okna i drzwi na wiosnę

Odśwież swoje okna i drzwi na wiosnę

Wiosenne porządki – czas, start! Sprawdź, jak w łatwy sposób przygotować swoje okna i drzwi na przyjście wiosny.

W marcu jak w garncu, więc nie ma co się dziwić, że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, jednak astronomiczny początek wiosny już za rogiem, a więc zbliża się czas na odświeżenie naszych okien i drzwi na powitanie wiosny.

Odświeżanie okien

Nie ma sztywnej zasady, aby każdej wiosny odświeżać okna, jednak przyjęło się stwierdzenie „wiosennych porządków”, więc może warto o tym pomyśleć w tym roku?

Zanim przystąpisz do odświeżania okien, sprawdź, czy tego wymagają. Być może w czasie zimy Twoje okna były dobrze zabezpieczone i teraz wystarczy tylko przetrzeć szyby, aby wpuścić trochę więcej wiosennych promieni słońca. Dokładnie obejrzyj ramy okienne – jeśli zauważysz na nich jakieś ubytki lub zniszczone warstwy poprzednich produktów, warto pomyśleć o samodzielnej renowacji. Ubytki usuwamy jak najszybciej, aby nie dopuścić do ich powiększania się. Czasami wystarczy jedynie zeszlifować starą warstwę za pomocą papieru ściernego, a następnie położyć odpowiedni impregnat.

Odświeżanie drzwi

Analogiczną sytuację mamy w przypadku drewnianych drzwi. Po pierwsze należy je dokładnie sprawdzić. W tym roku nie mieliśmy srogich mrozów czy obfitych opadów śniegu, więc prawdopodobnie Twoje drzwi są w idealnym stanie, a aura nie odcisnęła na nich swojego piętna. Mimo tego warto zadbać o ich odkurzenie oraz umycie, pamiętając, że drewniane drzwi myjemy z użyciem małej ilości wody z dodatkiem delikatnego detergentu lub po prostu szarego mydła. Warto także pomyśleć nad zaimpregnowaniem za pomocą pasty lub mleczka.

W przypadku drewnianych drzwi nie tylko skrzydło wymaga sprawdzenia. Zwróć uwagę, na ościeżnicę i zawiasy. Umyj je delikatnie, a kiedy zawiasy wyschną, możesz przejść do konserwacji zawiasów - w tym celu możesz użyć specjalistycznych preparatów lub zwykłą wazelinę.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE