Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowy rok – nowa klamka!

Nowy rok – nowa klamka!

Zbliżający się nowy rok zawsze wiąże się z noworocznymi postanowieniami. To także czas, w których chętniej zastanawiamy się nad zmianami w swoim życiu. Dlaczego by nie zacząć ich od wymiany klamek do swoich drewnianych drzwi?

Jak dobrze dobrać klamkę do drzwi?

Choć być może na co dzień nie zastanawiamy się nad klamkami, a najczęściej kierujemy się przy ich wyborze wyglądem, warto pamiętać, że klamki muszą być także funkcjonalne. O czym należy pamiętać?

  • Zwróć uwagę, czy Twoje drzwi są prawo- czy lewoskrzydłowe. Choć większość klamek można montować w obu wariantach, warto upewnić się przy zakupie, że wybierasz właściwą.
  • Jeśli szukasz klamek do drzwi, w których znajduje się zamek, pamiętaj, aby klamka i zamek były do siebie dopasowane.
  • Rozmiar ma znaczenie – do dużych, masywnych drzwi dobierz cięższą klamkę, która ułatwi otwieranie drzwi, zaś przy lekkich drzwiach warto zastanowić się nad delikatną klamką, która będzie idealnie pasować, ale także będzie o wiele bardziej funkcjonalna.

Jakie klamki pasują do drzwi drewnianych?

Drewniane drzwi wewnętrzne czy zewnętrzne są bardzo wdzięcznym elementem, jeśli chodzi o dobór klamek – właściwie każde tworzywo i kolor będzie idealnie komponował się z naturalnym materiałem drzwi.

Obecnie na rynku możemy wyróżnić klamki aluminiowe, które są najczęściej wybierane ze względu na swoją wytrzymałość i lekkość. Większość aluminiowych klamek może zostać pokryta różnorodnymi materiałami, dzięki czemu możemy znaleźć idealnie pasującą – brąz, srebro, złoto i wiele innych!

Materiałem, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności, jest nikiel. W połączeniu z chromem tworzy bardzo nowoczesny design, a dzięki różnorodnej obróbce możemy wybrać klamki o błyszczącej lub matowej fakturze. Należy jednak pamiętać, że niektóre osoby mogą być uczulone na nikiel, dlatego warto to sprawdzić nim zdecydujemy się na zakup takiej klamki!

Tytan i stal nierdzewna – brzmi jak solidne połączenie i takim właśnie jest! Tytan jest bardzo wytrzymałym materiałem, dlatego warto zdecydować się na tytanowe klamki w pomieszczeniach, z których korzystamy najczęściej, a także tych o dużym stopniu wilgotności (np. łazienka).

Mosiądz wykorzystywany jest w produkcji klamek ozdobnych, stylizowanych na antyczne. Choć mosiądz jest łatwy w obróbce, to odznacza się wyjątkową trwałością. Mosiężne klamki najlepiej dopasują się do naturalnych drewnianych drzwi, a także stanowią idealną ozdobę w masywnych drewnianych drzwiach zewnętrznych.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE