Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 3 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowatorstwo i tradycja – czy drewniane okna pasują do nowoczesnego budownictwa?

Nowatorstwo i tradycja – czy drewniane okna pasują do nowoczesnego budownictwa?

Połączenie drewna i betonu brzmi dość niedorzecznie? Nowoczesne domy z drewnianymi oknami można spotkać tylko w powieściach? Nic bardziej mylnego! Sprawdź, jak łatwo można połączyć tradycję z nowoczesnością i cieszyć się pięknym domem przez lata.

Współczesne budownictwo nie ma już nic z tradycyjnego – zniknęły wiejskie chaty, a na ich miejsce powstają domy o kształtach różnorodnych brył. Czy w związku z tym okna drewniane są tylko dla tradycyjnego budownictwa, a do nowoczesnych budynków w ogóle nie przystają? Nic bardziej mylnego!

Drewno – tradycja i elegancja w jednym

Dzisiejsza architektura to ukłon w stronę prostoty. Modernistyczne budowle nie charakteryzują się już mnogością ozdobników, ale to proste i naturalne konstrukcje. Idealnym elementem, który wpasowuje się w taki trend, są drewniane okna i drzwi.
Nowoczesne konstrukcje często zakładają dużą ilość przeszkleń, dlatego idealnie sprawdzą się tutaj drewniane okna Fila, które występują w prostych i geometrycznych kształtach. Ten wybór pozwoli na stworzenie dużej powierzchni szklanej, która będzie doświetlała nasz dom, a także będzie stanowiła nowoczesny element dekoracyjny. Zastosowanie drewnianych ram spowoduje, że pierwotnie surowy wygląd pomieszczenia, nabierze ciepła i naturalności.
Kolejnym elementem charakterystycznym dla współczesnej architektury jest wybór białych bądź neutralnych kolorów elewacji. Decydując się na drewniane okna i drzwi w ciemniejszym kolorze, nadamy naszemu domowi charakteru, a zastosowanie zasady kontrastu, wyróżni nasz budynek wśród podobnych, jednolitych konstrukcji.
Zastosowanie tradycyjnego materiału (drewna) z nowoczesnymi (jak beton czy aluminium) spowoduje, że nasz dom będzie jednocześnie tradycyjny i ciepły, jak i nowatorski i modny. Dodatkowym plusem okien drewnianych w tego typu konstrukcjach jest także to, że przy zmianie koloru elewacji można również zmienić kolor okien bez ich zbędnej wymiany.

Tradycyjne drzwi w nowoczesnym wydaniu

Jeżeli zdecydujemy się na surową i prostą koncepcję naszego domu, to warto będzie ją ocieplić drewnianymi drzwiami zewnętrznymi Fila. Szlachetne drewno podkreśli nowoczesność naszego budynku, a jego ciepły odcień sprawi, że pomimo prostej konstrukcji, dom będzie prezentował się nowocześnie i awangardowo.
Dodatkowo w prostych geometrycznych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się drewniane drzwi wewnętrzne, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Takie połączenie sprawi, że bez zbędnych kosztów, uda nam się połączyć tradycję z nowoczesnością, surowe wnętrze z ciepłem domowego ogniska.
Drewniane okna i drzwi w domach modern powodują, że nasz dom nie wygląda jak zimna i pusta bryła, ale sprawia wrażenie estetycznego, nowoczesnego, a jednocześnie ciepłego i rodzinnego miejsca. Równowaga między tym, co nowe, a tym, co tradycyjne, powoduje, że nasz dom przez lata będzie wpisywał się w różnorodne style architektoniczne.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE