Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 3 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Modne okna w roku 2021

Modne okna w roku 2021

Trendy w stolarce okiennej 2021

Nowy rok tradycyjnie przynosi nowe trendy zarówno w dziedzinie mody, aranżacji wnętrz, jak i architektury. Jakie okna będą najmodniejsze w nadchodzącym roku i co oznacza „więcej znaczy mniej”?

Ekologia i natura na pierwszym planie

Od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania ekologią i życiem w zgodzie z naturą. Nie inaczej sprawa ma się także w trendach architektonicznych i aranżacyjnych. Drewniane okna są alternatywą dla znanych nam okien plastikowych, a przy okazji wpisują się w nowoczesne trendy, także te dominujące w roku 2021. Okna drewniane ze względu na wykorzystany materiał są ekologiczne, a przy ich produkcji nie powstają niebezpieczne dla środowiska odpady. Dodatkowo stanowią elegancki i gustowny element każdego wnętrza, wprowadzając w nie elementy naturalności. Drewno to materiał szlachetny, piękny, ale przede wszystkim naturalny i pozyskiwany bez szkód dla środowiska, dlatego decydując się na drewniane okna Fila postępujemy w zgodzie z duchem ekologii.

Więcej znaczy mniej

Rok 2021 to także ogromny krok w stronę współżycia z naturą na każdym kroku. W architekturze objawia się to skierowaniem w stronę jak największych przeszkleń. Duże okna czy kompleksy okienne stanowią naturalne przejście pomiędzy tym, co na zewnątrz, a naszymi wnętrzami. Decydując się na takie rozwiązanie, wybieramy doskonałe oświetlenie słoneczne, otwarcie przestrzeni, a także bliskość natury.
Trendy aranżacyjne także skupiają się na tym, aby pozbywać się niepotrzebnych detali na rzecz przestrzeni otwartych, oddychających i doświetlonych. Minimalizm czy styl skandynawski, ale także znane nam style: kolonialny, prowansalski czy art deco – we wszystkich na scenę wkraczają duże przeszklenia.
Więcej przeszkleń to mniejsze rachunki (duże okna wpływają na energooszczędność), mniejsze zanieczyszczenie środowiska i mniejsze zamknięcie na naturę.

Okna niczym obrazy

Wybierając duże okna, stawiamy również na nietuzinkowy element dekoracyjny. W zależności od zmieniających się pór roku i warunków atmosferycznych, nasze wnętrza będą ozdobione rubinowymi wschodami słońca, fioletowymi zachodami, zimową bielą czy feerią majowych barw. A to wszystko za darmo! Nasze okna będą niczym zmieniające się obrazy, więc warto też zwrócić uwagę na ich ramy. W nadchodzącym sezonie triumfy święcić będzie naturalna barwa drewna, ale także ciemne odcienie jak wiśnia czy mahoń.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE