Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Jak dbać o drewniane drzwi zewnętrzne?

Jak dbać o drewniane drzwi zewnętrzne?

Gdy na zewnątrz gorące promienie słoneczne przeplatają się z ulewnymi deszczami, warto zastanowić się nad konserwacją naszych drewnianych drzwi zewnętrznych. Zobacz, jakie to dziecinnie proste!

Drewniane drzwi zewnętrzne prezentują się ponadczasowo i elegancko, są wizytówką naszego domu. Jednak czynniki atmosferyczne jak gorące słońce w letnie popołudnia czy minusowe temperatury w czasie zimy mogą wpłynąć na ich wygląd czy konstrukcję. Jak w takim razie zadbać o to, aby nasze drewniane drzwi zewnętrzne mogły cieszyć oko przez lata? 

Pielęgnacja drewnianych drzwi zewnętrznych 

Nie jest to czynność trudno ani czasochłonna, dlatego z powodzeniem możemy wykonywać ją sami. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty oraz przeczytać poniższy artykuł.

Wnikająca woda może spowodować osłabienie konstrukcji drzwi, natomiast silne promienie słoneczne działają negatywnie na lakier, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne mleczko do pielęgnacji drewna oraz miękką szmatkę. Jedyne, co musimy zrobić, to za pomocą szmatki nanieść preparat na drewniane drzwi zewnętrze. Po tym zabiegu nasze drzwi nie tylko zostaną dodatkowo zabezpieczone, ale także nabiorą nowego blasku i żywego koloru.

Gdy na drzwiach zewnętrznych pojawią się uszkodzenia 

Zawsze najlepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego przy zastosowaniu odpowiedniej konserwacji nie powinniśmy się martwić uszkodzeniami. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego i czasami na naszych drewnianych drzwiach zewnętrznych mogą pojawić się rysy lub mikrouszkodzenia. Nie są one wskazaniem do wymiany drzwi, ale mogą wyglądać nieestetycznie. Na szczęście w przypadku drewnianych drzwi zewnętrznych naprawa takich uszkodzeń jest tania, prosta i możemy wykonać ją samodzielnie. Niewielkie uszkodzenia możemy zniwelować za pomocą specjalistycznego lakieru, jednak te większe będą wymagały przemalowania drzwi, co również nie jest czynnością skomplikowaną.

Na początek demontujemy drzwi oraz wszelkie elementy (klamki, zawiasy), a następnie czyścimy powierzchnię za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego. Usuwamy nadmiar pyłu i przystępujemy do malowania (lakierobejcę nakładamy pędzlem lub wałkiem). Po jej wyschnięciu wystarczy jeszcze raz delikatnie zeszlifować powierzchnię i voilà! Stare drzwi jak nowe.


Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE