Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 3 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane

Ptak, aby latać, potrzebuje dwóch skrzydeł. Czy drzwi również powinny być dwuskrzydłowe?

Najczęściej spotykanym typem drzwi są drzwi jednoskrzydłowe, które w sposób oczywisty spełniają swoją podstawową funkcję. Kiedy warto zdecydować się na drewniane drzwi dwuskrzydłowe i czy wynikają z tego jakieś realne korzyści? 

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane zewnętrzne 

Nierzadko dwa skrzydła drzwi spotykamy w drewnianych drzwiach zewnętrznych. To dobry i przemyślany wybór. Pamiętając, że drzwi będą nam służyły przez lata, warto przewidzieć, że w tym czasie zapewne nieraz przearanżujemy nasze wnętrza. Dwuskrzydłowe drzwi sprawdzą się przy wnoszeniu lub wynoszeniu wielkogabarytowych rzeczy, które nie zmieściłyby się w wymiarach drzwi jednoskrzydłowych. Dobrym wyborem będą niesymetryczne drzwi dwuskrzydłowe, z których możemy korzystać według potrzeb. Szersza część stanowi jednoskrzydłowe codzienne wejście, natomiast drugie skrzydło możemy otwierać tylko wtedy, kiedy będzie nam potrzebny szerszy otwór.

Innym pomysłem na drewniane drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne jest ich montaż wraz z bocznymi naświetlami. Ten rodzaj aranżacji idealnie wkomponuje się w duże budynki nowoczesne, a przy wykorzystaniu przeszklenia witrażowego także w budynkach tradycyjnych lub poddanych rewitalizacji.

Drewniane drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe rewelacyjnie sprawdzą się także jako wyjście na otwartą przestrzeń jak ogród czy taras. Dzięki zastosowaniu przeszkleń możemy w ten sposób sprawić, że pomieszczenie będzie stanowić otwartą przestrzeń z wyjściem ku naturze.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane wewnętrzne 

Czy drzwi dwuskrzydłowe sprawdzą się wewnątrz budynku? To wszystko zależy od aranżacji i metrażu. Nie ukrywajmy, że drzwi drewniane dwuskrzydłowe zajmują większą powierzchnię niż drzwi jednoskrzydłowe, ale jeżeli mamy do zaaranżowania szeroką ścianę i cenimy sobie minimalizm, wybór drewnianych drzwi dwuskrzydłowych będzie idealnym rozwiązaniem!

Nie ma złego miejsca na drzwi dwuskrzydłowe, gdyż tak naprawdę sprawdzą się one w każdym możliwym pomieszczeniu. Niezależnie czy zdecydujemy się na ten rodzaj drewnianych drzwi w kuchni, salonie czy gabinecie, zawsze będą stanowiły nietuzinkowy element wystroju wnętrza, sprawią, że przestrzeń będzie bardziej otwarta, a przy tym będą bardzo funkcjonalne.

Dwuskrzydłowe drewniane drzwi wewnętrzne najczęściej są symetryczne, co oznacza, że oba skrzydła mają identyczne wymiary, ale tu również (jak w drzwiach zewnętrznych) jedno skrzydło może być zamknięte. Polecamy jednak nie ograniczać ich możliwości, gdyż przy otwartych dwóch skrzydłach możemy stworzyć bardzo praktyczne przejście pomiędzy pomieszczeniami, ale także zapewnić sobie większą, przejrzystszą przestrzeń, a tym samym często wpuścić więcej promieni słonecznych do naszych wnętrz.

Co ważne drzwi dwuskrzydłowe występują w różnorodnych wariantach, czyli możemy zdecydować się na ich tradycyjną wersję rozwieralną, a także na nowoczesną – przesuwną.


Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE