Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Drewniany taras i drewniane okna, czyli idealne połączenie na wiosenne dni

Drewniany taras i drewniane okna, czyli idealne połączenie na wiosenne dni

Nowoczesna architektura coraz częściej robi duży ukłon w stronę przyrody i proponuje nam rozwiązania, w których możemy jednoczyć się z naturą w zaciszu własnego domu. Dziś trudno spotkać dom, w którym nie ma ogrodu czy tarasu, gdzie możemy odetchnąć świeżym powietrzem. Dziś postaramy się przedstawić najbardziej naturalny wybór w projektowaniu tarasu, czyli drewno.

Zanim się zdecydujesz

Nim przystąpimy do omówienia zalet i wad drewnianego tarasu przedstawimy ci kilka istotnych faktów:

Drewno jest naturalnym, a co za tym idzie i ekologicznym, materiałem pozyskiwanym w sposób zrównoważony.

Drewno na taras powinno należeć do gatunków twardych. Miękkie gatunki nie są odporne na zarysowania czy ścieranie, co znacząco może obniżyć estetykę tarasu.

Jeżeli decydujemy się na taras otwarty, warto również zwrócić uwagę na odporność na wilgoć.

Deski tarasowe kładzione są na uprzednio przygotowanym podłożu i fundamentach, aby taras był wypoziomowany, a woda z niego mogła być bezpiecznie odprowadzana.

Drewniany taras – piękno i funkcjonalność

Jak wspomnieliśmy, drewniane tarasy mają podstawową zaletę – są wykonane z naturalnego materiału. Dodatkowo drewno jest o wiele przyjemniejsze w dotyku, a jego kolor może pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Warto dodać, że ewentualne upadki na drewnianym tarasie nie będą tak poważne w skutkach, jak te na betonowych czy wykafelowanych.

Ponadto drewno w lecie nie nagrzewa się zbyt szybko, dlatego bez przeszkód możemy korzystać z tarasu nawet, kiedy żar leje się z nieba.

Co więcej drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem w aranżacji – idealnie komponuje się zarówno w stylach tradycyjnych, jak i nowoczesnych czy minimalistycznych i bez wątpienia jest najlepszym tłem dla wszelkiego rodzaju elementów naturalnych – roślin, kamieni, trawy czy wody.

Drewniane okna tarasowe

Idealnym dopełnieniem drewnianego tarasu będą duże drewniane okna, które dzięki sporemu przeszkleniu pozwolą doświetlić pomieszczenia wewnętrzne, a ponadto nadadzą przestrzeni otwarty i przytulny charakter. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, możemy dobrać je kolorystycznie do tarasu lub odwrotnie.

W zależności od naszych potrzeb i wymagań możemy wybrać drewniane okna tarasowe przesuwne (będą pełniły także rolę drzwi), uchylne czy harmonijkowe, dzięki którym możemy jednym ruchem ręki połączyć zewnętrzny taras z wewnętrzną przestrzenią.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE