Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Drewniane okna tarasowe – garść informacji

Drewniane okna tarasowe – garść informacji

W ostatnim artykule przedstawiliśmy zalety drewnianych tarasów i otrzymaliśmy mnóstwo pytań dotyczących odpowiednio dobranych okien do nich. Dlatego dziś przychodzimy z pomocą i zapraszamy do zapoznania się z garścią praktycznych informacji na temat drewnianych okien tarasowych.

Duże przeszklenia a komfort i bezpieczeństwo

Okna tarasowe z reguły są oknami o sporych wymiarach, a tym samym dużych przeszkleniach, które z jednej strony doświetlają nasze wnętrza i optycznie powiększają przestrzeń, ale jednocześnie mogą ułatwić dostęp ciekawskich spojrzeń do naszych domów.

Jeżeli okna tarasowe montowane będą na ścianach sąsiadujących z ulicami, innymi zabudowaniami, warto pomyśleć o roletach, zasłonach czy finezyjnych firankach, które zapewnią nam poczucie prywatności, a przy tym nie będą zaciemniać pomieszczeń.

Jeżeli zaś obawiasz się, że duże przeszklenia są zachętą dla potencjalnych złodziei, to pamiętaj, że możesz skorzystać z różnorodnych systemów i szyb antywłamaniowych!

Drewniane okna tarasowe w różnych stylach architektonicznych

Kiedyś duże okna były znakiem szczególnym nowoczesnych wieżowców czy biurowców. Współczesne style architektoniczne doceniły zalety takich rozwiązań i dziś duże przeszklenia spotykamy praktycznie wszędzie. Drewniane okna tarasowe idealnie komponują się zarówno w stylach tradycyjnych, jak i tych bardziej nowoczesnych i modernistycznych.

Dzięki zastosowaniu naturalnego materiału w ramie, proste, drewniane okna stanowią element estetyczny same w sobie i perfekcyjnie wpisują się w różnorodne nurty dekoracyjne.

Okno czy drzwi?

A może 2 w 1? Drewniane okna tarasowe mogą pełnić funkcję zarówno standardowych okien, jak i wejścia na taras. Takie rozwiązanie powoduje, że całość stanowi jednolite wrażenie estetyczne, a przy tym jest niezmiernie funkcjonalne.

Wybierając okna, możemy zdecydować się na standardowe systemy otwierania (lub jedynie uchylania) lub wybrać wariant przesuwny – wtedy wybrane skrzydła okienne będą pełniły również funkcję drzwi.

Coraz częściej spotykaną alternatywą dla okien przesuwnych stają się okna harmonijkowe. Są one nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale pozwalają na stworzenie ciepłego wnętrza. 

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE