Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Drewniane okna – fanaberia czy poważna inwestycja?

Drewniane okna – fanaberia czy poważna inwestycja?

Drewno od setek lat uważane jest za materiał szlachetny.

Do jego obróbki potrzeba pasji, ale i cierpliwości. Kiedyś okna drewniane produkowano z niskiej jakości materiałów, na masową skalę, co powodowało, że szybko zostały wyparte przez okna PCV. Dziś jednak drewniane okna w naszym domu stanowią symbol luksusu, estetyki i dbałości o środowisko. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na okna drewniane i przekonaj się, jak ważny będzie to wybór.

Drewniane okna zmniejszają rachunki!

Często gdy wybieramy okna, zwracamy uwagę jedynie na ich wymiar lub kolor. Okazuje się jednak, że wybór odpowiednich okien może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze. Jak to możliwe? Drewniane okna są dobrym izolatorem ciepła, więc w zimie rachunki za ogrzewanie będą mniejsze, a decydując się na specjalnie szyby, możemy także obniżyć rachunki w okresie letnim, w którym nie będzie nam już potrzebna klimatyzacja, bo okna pomogą nam w ograniczeniu promieni słonecznych wpadających do wewnątrz. Niby mała rzecz, a potrafi zatrzymać kilka złotych w naszej kieszeni!

Drewno to materiał szlachetny, ale przede wszystkim naturalny

W dobie dzisiejszej walki o naszą planetę, kiedy zagrożenia ekologiczne spotykamy na każdym kroku, warto pomyśleć o przyszłych pokoleniach i zrobić ukłon w stronę natury. Decydując się na okna z drewna, wybierasz nie tylko naturalny materiał, ale także dbasz o środowisko, gdyż do produkcji drewnianych okien wykorzystuje się o wiele mniej szkodliwych dla środowiska substancji. Co więcej, drewno wykorzystywane w produkcji naszych okien jest specjalnie do tego przeznaczone, czyli na miejsce każdego ściętego drzewa, zostanie zasadzone nowe!

Okno na świat

Mówimy często o zaciszu własnego domu, więc chcemy, aby było to miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć po ciężkim dniu w ciszy i spokoju. Drewniane okna charakteryzują się większą izolacyjnością akustyczną, dzięki czemu sprawiają, że nasze okna nie tylko są na świat, ale czasem i od świata nas odłączają.

Okna takie jak Ty

Drewniane okna FILA występują w różnych kształtach, kolorach, z różnymi systemami otwierania. To sprawia, że możemy dostosować wygląd okien do wszelkich upodobań i pomysłów klienta. Dodatkowo przy oknach drewnianych mamy możliwość wykonania zdobienia, co szczególnie estetycznie prezentuje się w budynkach restaurowanych, gdzie zależy nam na zatrzymaniu ducha „tamtych lat”.

Wybór na lata, nawet przy zmiennej modzie

Drewniane okna mają również zaletę estetyczno-modową możemy dostosowywać ich kolor w zależności od naszych pomysłów, trendów czy upodobań. W przypadku okien plastikowych do wyboru mamy niewiele kolorów (najczęściej biały), a kiedy w przyszłości będziemy chcieli zmienić kolor, będziemy musieli wymienić całe okna! Okna drewniane można po prostu… przemalować. 
Ta cecha ma również swoją funkcjonalność techniczną – w przypadku małych uszkodzeń, zarysowań lub ubytków, możliwe jest samodzielne ich naprawienie poprzez zeszlifowanie i pomalowanie. W przypadku okien PCV możliwość jest jedna – wymiana.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE