Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 1 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Czas na przeniesienie roślin do altany lub ogrodu zimowego

Czas na przeniesienie roślin do altany lub ogrodu zimowego

Listopad to czas kiedy należy pomyśleć o zabezpieczeniu bylin z naszego ogrodu lub balkonu

Przed pierwszymi przymrozkami kwiaty pochodzące z ciepłych zakątków świata takie jak oleandry, fuksje, czy pelargonie należy zabrać do pomieszczeń w których temperatura będzie wynosiła ok. 5-15 st. C. Rośliny przechowywane zimą w ciepłych mieszkaniach ciągle rosną, przez co nie przechodzą w spoczynek. Po przeniesieniu z ogrodu rośliny przycinamy 10-15 centymetrów nad ziemią. Pamiętajmy o podlewaniu, ale wystarczy raz w miesiącu, tak aby ziemia w donicach nie wyschła całkowicie.

Jak i gdzie przechować rośliny balkonowe przez zimę?

Oleandry, fuksje, kocanki włochate, werbeny, pelargonie, uczep, nierembergie, bakopy, złocień krzewiasty, czy osteospermum najlepiej przechowywać w pomieszczeniach jasnych i chłodnych. Do tego celu najlepiej nadaje się na przykład weranda, altana czy coraz częściej budowane tzw. ogrody zimowe.

Nasza oaza spokoju

Nie od dziś wiadomo, że rekreacja na działce czy w przydomowym ogródku to jedno z najczęściej wybieranych sposobów na spędzanie wolnego czasu, szczególnie gdy za oknem coraz częściej zimno. Współczesne altany czy domki ogrodowe to profesjonalne konstrukcje, które nie tylko są funkcjonalne, ale także dopełniają estetycznego wyglądu naszego małego skrawka ziemi.

Drewniane werandy, ogrody zimowe czyli jeszcze bliżej natury

Coraz częściej przy wyborze zabudowania przy domu, decydujemy się na drewniane altany lub ogrody zimowe. Drewno to materiał szlachetny, ale przede wszystkim naturalny, który idealnie komponuje się z zielonym czy kwiatowym obrazem naszego ogrodu lub działki.
Chęć spędzania czasu w otoczeniu natury jest godna pochwały, ale wiemy, że pogoda lubi kaprysić, dlatego przy wyborze ogrodu zimowego warto kierować się także funkcjonalnością. Ogrody zamknięte nie tylko dadzą nam schronienie przed palącym słońcem, ale sprawdzą się również podczas nagłego załamania pogody.

Okna i drzwi do ogrodu zimowego

Plastikowe okna nie wyglądają dość estetycznie. A decydując się na przykład na altanę z drewna chcemy być bliżej natury, dlatego też świetnym rozwiązaniem będzie wyposażenie naszej konstrukcji w pasujące drewniane okna i drzwi. Fila Okna ma w swoim asortymencie setki modeli drewnianych okien i drzwi, które rewelacyjnie sprawdzą się w konstrukcjach na świeżym powietrzu. Decydując się na okna i drzwi Fila wybieramy materiał naturalny, piękny i funkcjonalny. Zamontowanie drewnianych okien w naszym ogrodzie zimowym, czy altanie pozwoli nam osłonić się przed wiatrem czy deszczem, a dodatkowo drewniane okna będą stanowiły estetyczny element, który idealnie wkomponuje się w konstrukcję budowli. Do wyboru mamy nie tylko różnorodne kształty i kolory, ale także systemy otwierania. Możesz zdecydować się okna standardowe lub takie, które wyróżnią Cię spośród setek innych w sąsiedztwie. Z doświadczenia wiemy, że idealnym elementem do drewnianych okien są drewniane okiennice, które dodatkowo ochronią konstrukcję, ale także stworzą nowoczesną i baśniową prezencję.
Dopełnieniem do naszej altany, czy ogrodu zimowego będą drewniane drzwi Fila, które jeszcze bardziej podkreślą naturalność i uwypuklą jednolitość naszej ogrodowej oazy spokoju. Do tego typu konstrukcji idealnie sprawdzą się drewniane drzwi przesuwne Fila lub te o dużym przeszkleniu, dzięki czemu chowając się przed upałami, wciąż będziemy mogli cieszyć się promieniami słonecznymi.
Drewniana altana lub ogród zimowy to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie szlachetność i naturalność, a dodatkowo chcą stworzyć w swoim ogrodzie lub na działce miejsce spokojnego wypoczynku.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą drewnianych drzwi i okien Fila, w której na pewno znajdą Państwo coś idealnego do swojej ogrodowej oazy spokoju wśród zieleni.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE