Proszę o bezpłatną ofertę

Proszę o kontakt w sprawie przygotowania oferty dla mojego projektu, zgodnie z poniższymi danymi:

Jesteś 2 osobą, która zamówiła dzisiaj kontakt.

Twoje dane są z nami bezpieczne! Zakład Stolarski Jerzy Fila  jest administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych. Będą one przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Masz pytania, wątpliwości - skontaktuj się z nami. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Aranżacja poddasza – dobierz odpowiednie okna

Aranżacja poddasza – dobierz odpowiednie okna

Decydujesz się na remont poddasza, a może nie masz pomysłu, jak wykorzystać tę dodatkową przestrzeń? Sprawdź, jakie pomieszczenia sprawdzą się na tym poziomie i jakie okna najlepiej do nich pasują.

Poddasze to przestrzeń, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie była wykorzystywana, a dziś aranżowana jest na różnorodne pomieszczenia. Na tym poziomie ciężko o tradycyjne okna, dlatego najczęściej sięgamy po alternatywę w postaci okien o niestandardowych kształtach. 
W poniższym artykule przedstawimy, jakie drewniane okna najlepiej wybrać, aby dostarczały odpowiednią ilość światła, a także stanowiły element wystroju wnętrza.

Kiedy na poddaszu urządzasz sypialnię

Sypialnia to miejsce, w którym chcemy się wyciszyć, zrelaksować oraz wyspać. Jest to raczej pomieszczenie, w którym najwięcej czasu spędzamy tuż po zmroku, wobec czego najlepiej zdecydować się na drewniane okno z dobrą izolacją akustyczną. 
Jeżeli zależy nam na magicznym nastroju, to warto zastanowić się nad postawieniem łóżka pod drewnianym oknem o nietypowym kształcie np. trapezu, półkola czy elipsy, dzięki czemu w nocy będziemy mogli oglądać gwiazdy w wygodnej pozycji, a jeżeli okno wychodzi na wschodnią stronę, naszym naturalnym budzikiem będą pierwsze promienie wschodzącego słońca. Jeżeli nie jesteśmy rannymi ptaszkami, warto pomyśleć nad roletą zaciemniającą.
Warto dodać, że drewniane okno okrągłe bądź trójkątne w sypialni sprawi, że będzie ona wyglądać luksusowo i elegancko, a dodatkowe źródło naturalnego światła optycznie powiększy przestrzeń.

Gabinet, czyli poddasze jako miejsce pracy

Aranżacja poddasza na miejsce pracy jest bardzo dobrym pomysłem dla tych, którzy potrzebują wyciszenia i maksymalnego skupienia. Gabinet na poddaszu może stanowić zamkniętą przestrzeń, która pozwoli nam w czasie pracy odciąć się od innych pomieszczeń (a czasem nawet domowników) i zapewnić komfort pracy. Jednak warto pamiętać, że gdy decydujemy się na aranżację poddasza do funkcji gabinetu będzie nam potrzebne dobre oświetlenie.
W takim przypadku najlepiej sprawdzą się duże drewniane okna w kształcie koła lub trapezu, a także montaż kilku okien o różnych kształtach w zespoleniu, np. połączenie standardowego okna z oknem półkolistym lub trójkątnym. Takie rozwiązanie da nam maksymalny dopływ naturalnego światła w czasie pracy, a także optyczne otwarcie pomieszczenia. Ponadto w przerwie od wykonywanych zadań można będzie zrelaksować się obserwacją natury zza okien. 

Łazienka na poddaszu

Innym rodzajem pomieszczenia, które często możemy spotkań na poddaszu jest łazienka, najczęściej dodatkowa. Jeżeli zdecydujemy się na naszym poddaszu zaaranżować łazienkę, należy pamiętać, że drewniane okna sprawdzą się w niej znakomicie, ponieważ ułatwią nam maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Ponadto oferują one prywatność przy jednoczesnym zapewnieniu światła słonecznego oraz wentylacji. Do łazienek proponujemy okna w kształcie półokręgu lub trójkąta prostokątnego, które można łatwo uchylić w celu wentylacji. Takie kształty okna pozwolą na dostarczenie odpowiedniej ilości światła, a przy okazji nie odkryją nasze wnętrza.

Zadzwoń +48 77 451 90 81
UE