Historia firmy Fila

Początki naszej produkcji stolarki drewnianej sięgają 1946 roku, kiedy to Jerzy Fila rozpoczął działalność stolarską. Od samego początku nasza firma rodzinna specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi z drewna. Do lat 80. ubiegłego wieku głównie koncentrowaliśmy się na wytwarzaniu okien skrzydłowych oraz klasycznych drzwi zewnętrznych. W miarę upływu czasu i zdobywania nowego doświadczenia, zgodnie z ówczesnymi trendami i technologią, wprowadziliśmy do naszej oferty okna jednoramowe-obrotowe z szybą zespoloną. W tym okresie rozbudowaliśmy nasze zdolności produkcyjne i rozszerzyliśmy działalność na szerszą skalę, oferując okna i drzwi klientom z całego województwa opolskiego oraz sąsiednich województw, takich jak: śląskie, Dolny Śląsk i łódzkie.

Teraźniejszość - produkcja stolarki drewnianej dla wymagających klientów

Stały rozwój i nieustanne dążenie do uzyskania pozycji lidera w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi drewnianych zaowocowały budową nowoczesnej stolarni w 2012 roku. Nowa linia produkcyjna, oparta na renomowanym sprzęcie i wykwalifikowanej kadrze, pozwoliła nam potroić dotychczasowe możliwości produkcyjne, co otworzyło nam drzwi na nowe rynki zbytu.

Nasze okna i drzwi trafiają do klientów z całej Polski oraz innych państw Unii Europejskiej. Duża część sprzedawanej przez nas stolarki trafia do klientów z miast Opolszczyzny, Górnego i Dolnego Śląska. Ze względu na kwestie geograficzne i logistyczne, najczęściej okna i drzwi Fila docierają do inwestycji zlokalizowanych w miastach takich jak: Opole, Wrocław, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Gliwice, Bytom, Legnica, Kraków, Łódź i Poznań.

Nowoczesne i tradycyjne wzornictwo stolarki

Obecnie produkowane przez nas okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, wysoką jakością wykonania oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Szczególną uwagę zasługują podwójne uszczelki obwiedniowe, okapniki aluminiowe na ramie i skrzydle, oraz profil „soft line”, którego wszystkie krawędzie są zaokrąglone.

Wyroby Fila wykonujemy z wielu gatunków wyselekcjonowanego trójwarstwowo klejonego drewna, obejmującego rodzimą sosnę i dąb, modrzew syberyjski, aż po egzotyczne gatunki takie jak red meranti, eukaliptus, sumatra i white soraya. Dbamy o środowisko naturalne, stosując ekologiczne metody produkcji. Nasze okna i drzwi malujemy dwukrotnie metodą natryskową, po wcześniejszej dwukrotnej impregnacji zanurzeniowej, korzystając z lakierów wodorozcieńczalnych, które są przyjazne dla środowiska. Zapewnia to nie tylko uzyskanie najwyższej jakości powłoki, odpornej na działanie czynników zewnętrznych przez długie lata, lecz także istotnie przyczynia się do ochrony środowiska.

Okna i drzwi Fila cieszą się uznaniem nie tylko na krajowym rynku. Wysoka jakość oraz proces produkcji zgodny z rygorystycznymi normami ekologicznymi pozwoliły nam wkroczyć na bardzo wymagające rynki Niemiec, Francji i Włoch.