Zadzwoń +48 77 451 90 81

Firma

Początki

Początki firmy sięgają 1946 roku. Od początku istnienia zajmujemy się produkcją wysokiej jakości drzwi i okien z naturalnego drewna. Do lat 80-tych produkcja była oparta o okna skrzydłowe. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wdrożenie, zgodnie z najnowszymi wówczas trendami, technologii pozwalającej na budowę okien jednoramowych-obrotowych z szybą zespoloną.

Teraźniejszość

Produkowane obecnie okna i drzwi cechują się nowoczesnym wzornictwem, wysoką jakością wykonania oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Na szczególną uwagę zasługują podwójne uszczelki obwiedniowe, okapniki aluminiowe na ramie i skrzydle oraz profil „soft line”, którego wszystkie krawędzie są zaokrąglone.
Nasze wyroby wykonujemy z wielu gatunków wyselekcjonowanego trójwarstwowo klejonego drewna: rodzimej sosny i dębu poprzez modrzew syberyjski aż po gatunki egzotyczne tj. red meranti, eukaliptus, sumatra i white soraya. Nasza firma dba o środowisko naturalne, stosując ekologiczne metody produkcji. Nasze okna i drzwi malujemy dwukrotnie-natryskowo, po uprzedniej dwukrotnej impregnacji zanurzeniowej, wykorzystując do tego lakiery wodorozcieńczalne, przyjazne środowisku. Gwarantuje to nie tylko uzyskanie najwyższej jakości powłoki, odpornej na działanie czynników zewnętrznych przez długie lata, lecz także w znaczący sposób chroni środowisko. Okna i drzwi Fila znajdują uznanie nie tylko w kraju. Wysoka jakość oraz proces produkcji uwzględniający surowe normy ekologiczne  pozwoliły wejść na bardzo wymagające rynki Niemiec, Francji i Włoch.