Zadzwoń +48 77 451 90 81

Firma

Początki

Początki firmy sięgają 1946 roku. Od początku istnienia zajmujemy się produkcją wysokiej jakości drzwi i okien z naturalnego drewna. Do lat 80-tych produkcja była oparta o okna skrzydłowe. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wdrożenie, zgodnie z najnowszymi wówczas trendami, technologii pozwalającej na budowę okien jednoramowych-obrotowych z szybą zespoloną.

Teraźniejszość

Produkowane obecnie okna i drzwi cechują się nowoczesnym wzornictwem, wysoką jakością wykonania oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Na szczególną uwagę zasługują podwójne uszczelki obwiedniowe, okapniki aluminiowe na ramie i skrzydle oraz profil „soft line”, którego wszystkie krawędzie są zaokrąglone.
Nasze wyroby wykonujemy z wielu gatunków wyselekcjonowanego trójwarstwowo klejonego drewna: rodzimej sosny i dębu poprzez modrzew syberyjski aż po gatunki egzotyczne tj. red meranti, eukaliptus, sumatra i white soraya. Nasza firma dba o środowisko naturalne, stosując ekologiczne metody produkcji. Nasze okna i drzwi malujemy dwukrotnie-natryskowo, po uprzedniej dwukrotnej impregnacji zanurzeniowej, wykorzystując do tego lakiery wodorozcieńczalne, przyjazne środowisku. Gwarantuje to nie tylko uzyskanie najwyższej jakości powłoki, odpornej na działanie czynników zewnętrznych przez długie lata, lecz także w znaczący sposób chroni środowisko. Okna i drzwi Fila znajdują uznanie nie tylko w kraju. Wysoka jakość oraz proces produkcji uwzględniający surowe normy ekologiczne  pozwoliły wejść na bardzo wymagające rynki Niemiec, Francji i Włoch.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.