Zadzwoń +48 77 451 90 81

Eko

Eko

Szczycimy się jakością naszych produktów oraz ekologiczną podejściem do produkcji. 
Drewno pozyskujemy jedynie z lasów posiadających odpowiednie certyfikaty organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Dzięki temu mamy pewność, że surowiec pozyskiwany jest zgodnie z najwyższymi standardami a wycięte drzewa zostają w efekcie zastąpione młodym lasem. 

Produkcja

Proces produkcji przebiega w halach o energooszczędnym oświetleniu (lampy LED) z wykorzystaniem  urządzeń pneumatycznych. Takie rozwiązanie minimalizuje zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności. Aby zminimalizować ilość odpadów powstających w zakładzie wprowadziliśmy rozwiązania pozwalające na zasilanie nimi kotłowni oraz silosa. 

Farby

Nasze produkty malujemy wyłącznie farbami wodnymi, akrylowymi, które posiadają atesty i spełniają wymogi przepisów EC /1907/2006 (REACH). Samo lakierowanie odbywa się w większości poprzez zanurzenie, co znacząco ogranicza zużycie farb i lakierów. Pozostałe elementy malujemy w nowoczesnej lakierni wyposażonej w ścianę lakierniczą oraz atestowane pompy z dyszami. Takie rozwiązanie pozwala podnieść wydajność lakierowania i tym samym obniżyć ilość zużywanych do produkcji materiałów.