Baza wiedzy

Nowoczesne okna
Nowatorstwo i tradycja – czy drewniane okna pasują do nowoczesnego budownictwa?

Połączenie drewna i betonu brzmi dość niedorzecznie?

Ogród zimowy z drewnianymi białymi oknami
Ogrody zimowe i ogrody letnie

W dzisiejszych czasach, w których mamy natłok obowiązków i wciąż gdzieś pędzimy, każdy z nas chętnie przystaje na moment w spokojnym i cichym miejscu.

parapet
Para dla okna - Parapet!

Parapet, parapetu, parapecie… Na szczęście nie każemy Wam znać odmiany tego rzeczownika, ale warto by było dowiedzieć się o nim coś więcej.

Stolarka drewniana
Stolarka okienna i drzwiowa od jednego producenta – dlaczego warto?

W życiu czasem nie trzeba stawiać wszystkiego na jedną kartę, ale czy można to zrobić przy wyborze stolarki drzwiowej i okiennej? Nawet trzeba! Dlaczego? Sprawdź w naszym artykule.

Podwójne drzwi
Dwuskrzydłowe drzwi drewniane

Kiedy warto zdecydować się na drewniane drzwi dwuskrzydłowe i czy wynikają z tego jakieś realne korzyści?

białe drzwi
Prawy do lewego – o kierunkach otwierania drzwi

Na prawo drzwi, na lewo drzwi, a w środku… Czy wiecie, że kierunek otwierania naszych drzwi wpływa na funkcjonalność naszego pomieszczenia, ale także na nasze bezpieczeństwo? Jak? Sprawdźcie w artykule!

Drewniany taras
Drewniany taras i drewniane okna, czyli idealne połączenie na wiosenne dni

Nowoczesna architektura coraz częściej robi duży ukłon w stronę przyrody i proponuje nam rozwiązania, w których możemy jednoczyć się z naturą w zaciszu własnego domu.

Profil 78
Pokaż mi swój profil, a powiem ci, kim jesteś

Wybierając profile okienne, warto zwrócić uwagę na materiał, szerokość i głębokość profili, aby zapewnić sobie najlepsze właściwości termoizolacyjne, akustyczne oraz estetyczne.

Klamki do drzwi drewnianych
Klamka to nie tylko ozdoba

Klamka to przede wszystkim funkcjonalne urządzenie umożliwiające otwieranie i zamykanie drzwi, ale także istotny element dekoracyjny.

Drzwi zewnętrzne
Drzwi skrojone na Twoją miarę

Męczy Cię chodzenie po marketach budowlanych i oglądanie wciąż tych samych drzwi? Sprawdź naszą ofertę, daj się ponieść fantazji, postaw na profesjonalizm i ciesz się wymarzonymi drzwiami skrojonymi na Twoją miarę.

firany do okien
Ozdoby okien, czyli jak dobrać odpowiednie firany

Okno jest istotnym elementem w każdym budynku, nie tylko przyciąga wzrok i dostarcza odpowiednią ilość promieni słonecznych, ale ma także charakter dekoracyjny.

Bramy drewniane retro
Nowoczesne okna – różnorodność typów i rodzajów

Nowoczesne minimalistyczne okna drewniane łączą w sobie najlepsze cechy tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnej technologii. Ich prosty, ale elegancki design sprawia, że są idealnym wyborem dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. 

Okna drewniane w stylu retro
Okna w stylu retro: powrót do przeszłości z nowoczesną technologią

Okna w stylu retro oraz okna rustykalne często są mylone ze względu na ich historyczne odniesienia i estetykę. Oprócz tych dwóch rodzajów okien są jeszcze okna tradycyjne i okna zabytkowe. Wszystkie te style posiadają unikalne cechy, które je wyróżniają.

Ogród zimowy z drewnianymi szarymi oknami
Okna i drzwi tarasowe w systemie HST

System HST to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie okien i drzwi tarasowych, które zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale także wygodę użytkowania i wysoką funkcjonalność.

dodatki do drzwi
Dodatki do drzwi drewnianych: personalizacja

Każde drzwi na zamówienie mogą być wzbogacone o różnorodne dodatki, które nadadzą im indywidualny charakter.

Okucia i dodatki
Okucia dla drzwi zewnętrznych: bezpieczeństwo i estetyka

Wybór odpowiednich okuć to kluczowy element zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Różnorodność opcji dostępnych na rynku pozwala dostosować wybór do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Białe okna drewniane
Kolorystyka stolarki drewnianej: dopasowanie do stylu i charakteru domu

Wiemy, że zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne budynki mogą mieć różną kolorystykę. Wiemy też, że często dobór koloru stolarki otworowej może sprawiać problem, dlatego nasze drewniane okna i drzwi na zamówienie możemy dostosować do Twoich potrzeb.