Zadzwoń +48 77 451 90 81

Okna i drzwi drewniane chronią przed upałami

Każdy w czasie upałów marzy o powrocie do chłodnego domu, czy mieszkania i odpoczynek od słońca i temperatur przewyższających 30 stopni Celsjusza. By utrzymać komfortową temperaturę w domu podczas upałów, poniżej wskazujemy na kilka najistotniejszych warunków, jakie musi spełniać stolarka drewniana.

Najistotniejsze to zamontowanie solidnych okien i drzwi drewnianych. Od dawna wiadomo, że naturalne drewno jest najlepszym izolatorem ciepła. Okna i drzwi Fila wykonane są wyłącznie z naturalnego wyselekcjonowanego trójwarstwowo klejonego drewna: rodzimej sosny i dębu, modrzewia syberyjskiego, a także różnych drzew egzotycznych tj. red meranti, eukaliptus, sumatra i white soraya.

Drzwi drewniane

Aby zapewnić sobie izolację przed upałem, zaczynamy od drewnianych drzwi wejściowych - tylko solidne drewniane drzwi zapewnią bezpieczeństwo i ochronę, w tym przed ciepłem. Stosowany w naszych drzwiach drewnianych Profil 90  zapewnia najwyższy standard termiki.

Okna drewniane

Kolejną sprawą w kwestii stolarki drewnianej są okna. Ramy wykonane w naszej firmie są z trójwarstwowo klejonego drewna i podobnie jak drzwi zewnętrze zapewniają doskonałą izolację, a do tego nie podlegają odkształceniom pod wpływem ciepła. Ponadto pamiętajmy o dobrych szybach, które powinny ograniczyć ilość energii słonecznej przedostającej się do wnętrza domu. W naszych oknach stosujemy dwa rodzaje specjalistycznych szyb przeciwsłonecznych - absorpcyjne i refleksyjne (lustrzane).
a)    Szyby absorpcyjne w oknach drewnianych wykonane są ze szkła barwionego w masie (np. na niebiesko, szaro, brązowo, zielono), pochłaniają one część promieniowania słonecznego.
b)    Szyby refleksyjne w oknach drewnianych to również szkło barwione w masie, ale są one dodatkowo pokryte warstwą tlenków metali, które obijają promienie słoneczne jak lustro.

Okiennice drewniane i inne rozwiązania chroniące przed słońcem

Dodatkową ochronę przed słońcem zapewniają rolety, żaluzje lub okiennice drewniane, które zamówisz w naszej firmie razem z oknami drewnianymi. W naszej ofercie znajdują się także okiennice - nowoczesne i klasyczne. W krajach południowych, gdzie sprzedajemy także naszą stolarkę drewnianą jest to od lat praktykowany i wypróbowany sposób ochrony przed słońcem. Montowane do ściany budynku po bokach otworu okiennego za pomocą nowoczesnych zawiasów, pozwalają na zamykanie i/lub zacienianie pomieszczeń. Można także całkowicie otworzyć je, wykładając je na elewację. W naszych realizacjach z Włoch i Francji, które Wam niedawno prezentowaliśmy, możecie się właśnie takimi oknami z okiennicami drewnianymi zainspirować.

Jeśli w swoich domach, mieszkaniach zastosujesz powyższe rozwiązania na pewno ochronisz je w ten sposób przed przegrzaniem i pozwoli ci to na pewno ograniczyć korzystanie z klimatyzacji, a tym samym zmniejszyć wydatki na chłodzenie pomieszczeń.

Okna i drzwi drewniane Fila to najwyższy standard energooszczędności, bezpieczeństwa, dźwiękochłonności, estetyki oraz najlepsza ochrona przez upałem!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.